Provagu-org
Все про вагу
Пошук
Close this search box.

Чаї для схуднення: пий та стрункішай!

З чого роблять slim-чаї, які їх властивості, та чи дійсно вони допомагають схуднути? Розкриваємо секрети чайної церемонії стрункості з точки зору здорового глузду.
девушка с чашкой чая

Ми радимо проконсультуватися з лікарем перш ніж розпочинати вживати чаї для схуднення.

Чай – чи не найпопулярніший у світі напій. Згідно з легендою, у 2737 році до нашої ери Китайський імператор Шен Лунг сидів у тіні деревця, поки служник кип’ятив для нього воду. Раптом у чашку з дерева впали кілька листків. Шен Лунг розумівся на травах та вирішив скуштувати напій. Смак та приплив бадьорості вразили його. Згодом це дерево назвали чайним кущем, а утворений напій – чаєм.1

Відкриття Шена Лунга стало світові у нагоді, адже чай не лише смачний, а й корисний напій. Він захищає клітини від руйнування, знижує ризик захворювань серця та допомагає позбавитися від зайвого жиру, особливо жиру на животі (так зване абдомінальне ожиріння).2 До того ж виявилося, що заварювати корисний напій можна не лише з листя Камелії китайської (Caméllia sinénsis), а й з багатьох інших компонентів, і від того властивості напою суттєво змінюються.

Сьогодні на ринку можна знайти не лише класичні чаї, а й напої на їх основі та абсолютно «самостійні», виготовлені спеціально чаї для схуднення. Виробники запевняють, що вони зменшують всмоктування макроелементів, знижують апетит та вагу, зменшують жирові відкладення, а також покращують метаболізм та термогенез.3

Популярні інгредієнти таких чаїв – трави та інші рослинні компоненти, клітковина, кофеїн та мінерали.3 Основна дія корелюється із речовиною, яка в засобі переважає.

Які є чаї для схуднення

Станеш легкий як «Ластівка». Жироспалювачі.

Зазвичай у цю категорію напоїв, назва яких найчастіше пов’язана із співочою пташкою, входять чайне листя, листя брусниці, насіння касії, шкірка недозрілого мандарину, кокос, ананас тощо. Якщо вірити виробникам, при регулярному вживанні препарату він покращить мікрофлору та роботу шлунку, спалить підшкірний та вісцеральний жир.

Як працюють

Наприклад, ананас сприяє швидкому перетравленню їжі та знижує концентрацію холестерину. Листя брусниці виводить зайву рідину та «біосміття». Насіння касії очищує кишківник. Чайне листя нормалізує діяльність щитоподібної залози. Шкірка мандарину покращує роботу органів травлення, а пахіма кокос має сечогінну дію.

Кому можна пити

Виробник запевняє, що фіточаї розроблені спеціально для людей із ожирінням. За їх словами, чай для схуднення особливо буде корисним тим, у кого великий жировий прошарок в області живота та підвищений рівень ліпідів у крові. Також його рекомендують жінкам для відновлення фігури після пологів та людям, які страждають на хронічні закрепи.

Кому краще не пити

Цей чай не можна пити вагітним, жінкам, що годують груддю, дітям, людям з гострими захворюваннями кишківника, схильністю до діареї та індивідуальною непереносимістю компонентів.

Які можуть бути побічні ефекти

Згідно з інструкцією, такі чаї для схуднення можуть викликати біль у животі, розлад шлунку, діарею, нудоту, свербіння шкіри, хронічну втому, зневоднення, вимивання вітамінів та мінералів з організму, порушення водно-сольового балансу, головний біль та розвиток залежності від продукту.

«Тайфунні турбосліми». Очищуючі

До складу входять листя сенни, кукурудзяні рильця, плодоніжки вишні, чайне листя, екстракт гарцинії камбоджійської, листя перцевої м’яти тощо. Обіцяють дуже швидке позбавлення від зайвих кілограмів, однак наскільки це безпечно та чи надовго, не завжди уточнюють.

Як працюють

Відомо, що зокрема, сенна володіє доволі сильною послаблюючою дією, стимулює перистальтику товстої кишки. Кукурудзяні рильця сечогінні та жовчогінні, регулюють метаболізм, мають антиоксидантну дію, активізують роботу імунної системи, покращують функціонування травних залоз та зменшують апетит. Вишневі плодоніжки завдяки сечогінній дії виводять пісок з нирок, зменшують набряки та нормалізують роботу харчового тракту. Гарцинія камбоджійська пришвидшує метаболізм жирів, зменшує утворення холестерину та знижує апетит. Відгуки показують, що чай виводить з організму воду та шлаки, має сильну проносну дію. Це дозволяє скинути 3-5 кілограмів за декілька тижнів. Чай для схуднення не допоможе вам зменшити жирові відкладення, проте виведе зайву рідину та очистить організм. Решту доведеться досягати за допомогою правильного харчування та спорту.

Кому можна пити

«Турбосліми» рекомендують при зайвій вазі, підвищеному рівні холестерину, запорі та метеоризмі.

Кому краще не пити

Не можна вживати цей чай для схуднення дітям, людям з діареєю, анорексією, запаленнями харчового тракту, тромбозом та індивідуальною чутливістю до компонентів.

Які можуть бути побічні ефекти

Вся проблема чаїв для схуднення у тому, що очищують вони організм не вибірково, тобто разом із шкідливим можуть «прихопити» й дещо корисне. То ж при регулярному вживанні можливі гіпокаліємія, гіпомагніємія, висип, почервоніння та свербіж шкіри, дегідратація організму, геморой, зниження лібідо, порушення менструального циклу та сну.

«Антиапетит».  Пригнічуючі голод

У складі таких найпростіших чаїв ви, скоріш за все, знайдете імбир, шипшину, листя кропиви або ожини, можливо – шматочки яблука. Про зниження апетиту говорить і присутність в таких чайних сумішах пажитнику, джімнеми сильвестра або гарцинії камбоджійської. Але можуть трапитися і такі речі як глюкоманнан або кон’югована лінолева кислота (CLA).

Як працюють

Корінь імбиру містить ефірні масла, які прискорюють обмін речовин і сприяють розщепленню жирів та відбивають апетит! Шипшина має властивість заглушати почуття голоду, крім того в її плодах  багато вітаміну С, який благотворно впливає на імунну систему, а ще знижує рівень холестерину в крові. Кропива містить ряд важливих елементів: залізо, фосфор, магній і калій, допомагає зменшити тягу до їжі, а ще корисна для судин. Заварене сухе листя ожини чудове тим, що, на відміну від більшості подібних напоїв, майже не має протипоказань і допомагає травленню та усуває дискомфорт в шлунку, а випите за 15-30 хвилин до прийому їжі дозволить з’їдати вдвічі меншу порцію. На відміну від яблука, після якого пробуджується просто звірячий апетит, теплий яблучний чай має зворотний ефект.

Завдяки високому вмісту клітковини пажитник регулює рівень цукру в крові, знижує рівень холестерину і контролює апетит. Відомою «антидіабетичною» рослиною вважається і «індіанка» джімнема сильвестра. Крім того, як виявилося, її активні сполуки, відомі як джімнемові кислоти, блокують солодкість їжі – її вживання може побороти тягу до їжі, принаймні, до солодощів. Натуральні харчові волокна глюкоманнан вироблені з коренів слонячого батату. У дуеті з водою вони розбухають у шлунку, заповнюють його, в результаті чого мозок отримує сигнал про ситість. А ще глюкоманнан перешкоджає всмоктуванню білків та жирів.  І нарешті CLA – це тип транс-жирів, який міститься в деяких жирних продуктах тваринного походження. Він сприяє спалюванню та розщепленню жиру, а також збільшує почуття ситості та знижує апетит.

Кому його можна/ не можна пити

В категорію табуйованих традиційно потрапляють вагітні, годуючи мами та діти. Решті перед вживанням чаю для схуднення все ж таки радимо обов’язково проконсультуватися зі своїм лікарем.

Які можуть бути побічні ефекти

Найчастіше рослинні чаї для схуднення можуть викликати дискомфорт, подразнення у шлунку або метеоризм, а також можуть впливати на дію деяких ліків. Але є і більш серйозні проблеми. Наприклад, якщо глюкоманнан розширюється, не досягнувши шлунка, це може викликати задуху або закупорку горла і стравоходу (трубки, по якій їжа переміщується з рота в шлунок), тому запивати його радять 2 склянками води. Є також дослідження, що вказують на те, що CLA при тривалому застосуванні може пошкодити печінку. 4

Лимон, імбир, м’ята та натуральні спеції перетворять звичайний чай на чай для схуднення.

Які звичайні моно-чаї теж ефективні

Так, адже вони містять у собі флавоноїди – катехіни. Це природні антиоксиданти, які можуть прискорити обмін речовин та допомогти організму швидше розщеплювати жири. А кофеїн, що міститься у багатьох чаях, збільшує використання енергії та змушує організм спалювати більше калорій.5

  • Зелений чай (особливо його екстракт) та матча – сприяють зниженню індекса маси тіла, зменшенню окружністі талії та стегон, нормалізують артеріальний тиск та рівень холестерину.
  • Чай пуер – може знизити рівень цукру і тригліцеридів у крові та допомагає скинути вагу.
  • Чорний чай – надає бадьорості та оптимізму у боротьбі із зайвими кілограмами.
  • Чай улун – прискорює метаболізм, покращує спалення жиру.
  • Білій чай – пришвидшує схуднення, покращує здоров’я ротової порожнини.2

Звичайно, все це має сенс коли чай п’ють окремо від тістечок та тортиків.

 

Без здорового харчування та фізичної активності чай для схуднення безсилий.

Отже…

Звісно, чай – не панацея для схуднення, і сам по собі він не подарує вам фігуру мрії. Більше того, без здорового харчування та занять спортом він безсилий. Проте, якщо ви вирішили пити чай для стрункості, уважно дослухайтеся до свого організму, а краще – до порад лікаря, якому довіряєте. Адже таке чаювання перестає бути просто церемонією.

UA24CO00052