Все про вагу
Пошук
Close this search box.

Система схуднення Weight Watchers

Weight Watchers (WW) – не просто дієта, це система, яка допомагає кожному знайти свій шлях до зниження ваги, і рух, що об’єднує людей із загальною метою скинути зайві кілограми. 9 А індивідуально підібраний раціон і підтримка однодумців здатні творити справжні дива

Мабуть, єдиним істотним недоліком системи є її вартість. Участь в програмі «Вагоспостерігачі» є платною. Сплативши місячний абонемент, новий член спільноти скачує мобільний додаток, підраховує бали і скидає кілограми, спираючись на допомогу і досвід інших колег зі схуднення та фахівців.

Історія

Система Weight Watchers була придумана в Штатах на початку 60-х років минулого століття. Засновниця «Вагоспостерігачів» Джин Нідеч – звичайна домогосподарка з Квінса (Нью-Йорк), яка набрала майже 100 кг ваги і зазнала не одне фіаско, намагаючись схуднути.1 Втратити перші 9 кг їй вдалося за допомогою «Розумної дієті», розробленої в 1950-х роках доктором Норманом Джолліффом. Проте після першого успіху Джин втратила мотивацію. Стратегію боротьби з жировими відкладеннями вона стала обговорювати з друзями, які теж намагались скинути зайве. Кількість бажаючих приєднатися до клубу по інтересах, що випадково утворився таким чином, неухильно росла. Підсумком стало заснування компанії Weight Watchers inc, що працює донині та пропонує послуги у 30 країнах світу.

Ефективність Weight Watchers

Огляд 39 контрольованих досліджень показав, що прихильники програми Weight Watchers втратили на 2,6% більше ваги, ніж учасники, які «сиділи» на інших програмах зниження ваги та отримували інші види підтримки.2

Дослідження, опубліковане у випуску Lancet 2011 року, доводить, що система «Вагоспостерігачів» більш ефективна, ніж стандартні рекомендації для тих, хто худне.3 Вчені спостерігали за 772 учасниками з надмірною вагою і помірним ожирінням, які або слідували рекомендаціям Weight Watchers, або консультувались стосовно дієти зі своїми лікарями. Через рік учасники групи WW скинули у середньому близько 7 кг в порівнянні із 3 кг на піддослідного в групі, яка виконувала настанови лікарів. Більш того, 61% учасників WW дотримувалися програми протягом повних 12 місяців, тобто поки тривало дослідження, а у групі стандартного догляду до фінішу дістались тільки 54% бійців за стрункість. Успіх програми пояснюють регулярними зважуваннями і благотворним впливом зустрічей з однодумцями – іншими учасниками програми.

Досягнення «Вагоспостерігачів»

З допомогою Weight Watchers Опра Вінфрі за рік змогла зменшити свою вагу на 20 кг і значно покращити стан здоров’я

Серед відомих людей, які обрали «Вагоспостерігачів», засвітилася Опра Вінфрі. У 62 роки при зрості 168 см вона важила 90 кг. З допомогою Weight Watchers  Опра змогла зменшити свою вагу на 20 кг за 12 місяців і значно покращити стан здоров’я.4

У 2018 році за версією US News & World Report «Вагоспостерігачі» зайняли 1 місце в рейтингах «Краща комерційна дієта», «Кращі дієти для схуднення» і «Кращі дієти для швидкого схуднення» і 2 місце в «Найпростіших дієтах».5

Система балів Weight Watchers

Щоб худнути за програмою «Вагоспостерігачів», потрібно ретельно підраховувати кількість балів, котрі має кожен продукт

Принцип роботи WW ґрунтується на бальній системі. Кожному продукту присвоюється «SmartPoints». Принцип відбору продуктів базується не лише на калорійності, що не позбавлено сенсу: можна з’їсти три шоколадних цукерки і отримати стільки ж калорій, скільки і з омлету з овочами і сиром, але ситуація з отриманими поживними речовинами буде відрізнятися. Тобто бали присуджуються на підставі більш ґрунтовного аналізу продукту: жирів, вуглеводів і білка в його складі, і вже в останню чергу кількості калорій.

Існують продукти, що зовсім не мають бальної ваги. Майже всі фрукти, ягоди, яєчний білок, знежирений йогурт, гриби і некрохмалисті овочі за шкалою «Вагоспостерігачів» налічують 0 балів, що є зеленим світлом до їх вживання. Столова ложка оливкової олії обійдеться в 1 бал, як і 2 столові ложки нежирного сиру чеддер, 2 бали «коштує» яйце.6 Найвищі бальні значення мають продукти, що відносяться до нездорової їжі: фастфуд, солодкі напої, картопляні чіпси, смажене м’ясо, торти, печиво і цукерки (наприклад, пончик на 230 калорій – це 10 балів).7

Що ж з усіма цими балами робити

Залежно від стартової ваги підбирається кількість балів, які учасник програми вживатиме щодня. В середньому люди з вагою до 70 кг можуть дозволити собі меню від 18 до 23 балів, а зі 100+ кг від 32 до 37 балів.6 При переході з однієї вагової категорії в іншу кількість балів змінюється.

До дієти рекомендується додавати регулярні фізичні навантаження.

Таким чином, людей, які худнуть, ненав’язливо підштовхують до активного способу життя і здорового раціону, що включає більше пісного білка, фруктів і овочів та менше цукру і насичених жирів.

Читайте також: Топ-11 продуктів, що спалять ваші жири

Технологія Weight Watchers

Фрукти, ягоди, зелень і некрохмалисті овочі за шкалою Weight Watchers налічують 0 балів, що є зеленим світлом до їх вживання

Діяльність системи «Вагоспостерігачі» відбувається за допомогою сучасних методів комунікації: через сайт і додаток Weight Watchers, де учасники програми обмінюються порадами і діляться успіхами онлайн.

Всі, хто сидить на дієті через додаток, отримують персональний, розрахований програмою план по балах на день з урахуванням параметрів і поставленого завдання. Мета розрахунків – щоб учасник продовжував худнути, дотримуючись оптимальної, схваленої лікарями швидкості від 0,5 до 1,0 кг на тиждень. Бонусами до цього йде індивідуальний наставник, з яким можна порадитися, трекери, величезна база рецептів, фітнес-вправи, підтримка спільноти і нагороди за здорову поведінку.3

До того ж Weight Watchers виробляє замінники їжі, які можна вживати замість звичайної дієти. «Вагоспостерігачі» стверджують, що замінники їжі перевершують дієти з контрольованою кількістю калорій, оскільки тут менше місця для помилок і потрібно менше навичок для приготування їжі.

Останнім оновленням на сайті «Вагоспостерігачів» став поділ за кольорами: тепер в залежності від мети і шляху, яким до неї йдуть, учасників маркують зеленим, синім або фіолетовим.

Плюси і мінуси Weight Watchers

+ Спілкування з іншими борцями з зайвою вагою. Іноді для мотивації не вистачає саме цього. Згідно з результатами дослідження British Medical Journal 2006 року, програми, що пропонують емоційну підтримку і групові зустрічі, призводять до кращого результату, ніж самостійна дієта.3

+ Відсутність суворих заборон. «Вагоспостерігачі» не виключають жодну групу продуктів, мета – не виходити за межі призначеної кількості балів. За сніданок, що складається з продуктів з нульовим значенням, можна побалувати себе печивом в обід. Крім того система передбачає заохочення (нарахування зайвих балів до денної норми) за фізичну активність, наприклад, за такі дії, як прибирання, прогулянки або садівництво.

+ Пропаганда здорового харчування. Бали розподіляються таким чином, що корисні продукти виявляються найбільш вигідними для включення в меню. Weight Watchers – не стільки дієта, скільки вироблення правильних харчових звичок.

+ Не потрібно турбуватися про підрахунок калорій, програма сама все зробить.

+ Не потрібно шукати рецепти: в додатку підкажуть приблизне меню і поділяться рецептами корисних страв.

– Ціна. Щомісячний внесок учасника – близько 30 доларів. Звичайно, можна не платити за підписку і скласти план-меню самостійно на підставі загальнодоступного бального значення продуктів, але при такому розкладі не буде гарантії, що все спрацює.

– Час, який потрібно виділяти щодня на зважування, заміри та внесення даних в додаток. Власне, сам підрахунок балів.

План денного меню на 20 балів8

Сніданок: вівсяні пластівці з ягодами (4 бали).

Ланч: салат зі свіжих фруктів (0 балів).

Обід: салат з індички (пекінська капуста, болгарський перець, червона цибуля, кінза, індичка, азійська заправка з соєвого соусу, лимонного соку і оливкової олії) (1 бал).

Полудень: чіпси з коренеплодів (картоплі, моркви або селери) з хумусом (3 бали).

Вечеря: котлета по-київські (рулет з курячої грудки без шкіри з начинкою з нежирного твердого сиру, смажений в паніровці з сухарів) (7 балів).

Десерт: шоколадний мус з солоною карамельної крихтою (5 балів).

Перш ніж розпочати процес схуднення, радимо звернутися за консультацією до сімейного лікаря або ендокринолога та пройти обстеження.

UA23CO00019