Provagu-org
Все про вагу
Пошук
Close this search box.

Суперечливий йогурт

Якщо ви прагнете скинути зайву вагу, запам’ятайте: йогурт не повинен бути солодким. Давайте разом вчитися розпізнати самозванців, що компрометують продукт для схуднення

Натуральний йогурт – чи не головний хедлайнер в списку продуктів, які можна вживати під час схуднення. Втім, продукт може стати вбивцею омріяної стрункості. Йогуртом заведено вважати продукт, виготовлений із молока шляхом додавання активних бактерій.1 Внаслідок ферментації молоко перетворюється на корисний для здоров’я продукт з м’якою консистенцією, приємним кислуватим смаком та ніжним ароматом. Також натуральний йогурт містить пробіотики, білок та кальцій. Цей корисний продукт сприятливо впливає на роботу органів травлення та допомагає схудненню завдяки вмінню прискорити метаболізм. 2

Читайте також: «Топ-11 продуктів, що спалять ваші жири»

Магазинний йогурт

Для підсилення смаку в охолоджений йогурт додають фрукти, варення, цукор. А тепер вже й горішки, злакові тощо. На полицях магазинів представлена величезна кількість йогуртів, які відрізняються вмістом жиру, вуглеводів і терміном вживання. Аби, купуючи продукт, що має репутацію одного з найдієтичніших, не принести додому у кошику самозванця з калорійністю шоколадного батончика, слід дізнатися про його приховану підступність. Але спочатку – про те, як і чому йогурт допомагає схудненню.

Ідеальний перекус

Йогурт містить пробіотики, білок та кальцій, допомагає травленню та прискорює метаболізм

Дослідження, результати якого були опубліковані в журналі Nutrition3, показало, що жінок, які після обіду у якості перекусу вживали йогурт з великим вмістом білка, завжди відвідувало тривале відчуття ситості, і внаслідок цього на вечерю вони споживали приблизно на 100 ккал менше, ніж тоді, коли перекус був іншим. Дослідження довело, що чим більше у йогурті білка, тим сильніше він впливає на тривалість відчуття ситості. Саме тому для схуднення слід обирати той йогурт, в якому зазначена велика кількість протеїну. Таким йогуртом є, зокрема, грецький.

Читайте також: «Дробове харчування. Комфортне схуднення «малими порціями»»

Струнке життя

Також було доведено, що люди, які вживають щонайменше одну порцію знежиреного йогурту в день, зберігають стрункість тривалий період життя. А все завдяки кальцію, калію, магнію та вітамінам групи В, що містяться у корисному білосніжному продукті. 4

Скомпрометована цукром репутація

Однак, всі корисні властивості йогурту можуть бути нівельовані промисловістю. Перші спроби підсолодити продукт відбулися в 60-х роках минулого сторіччя.5 Людям сподобався цей хибний компроміс, коли повноцінний десерт подається під виглядом дієтичного продукту, тому масштаби виробництва солодких йогуртів лише зростали.

Читайте також: «Харчування для схуднення»

Правила уникання «підробок»

Аби уникнути споживання «нездорових» йогуртів, слід привчити себе уважно читати етикетку

Аби уникнути споживання йогуртів, які через великий вміст цукру, штучних барвників мають з оригінальним продуктом спільну лише назву, слід привчити себе уважно читати етикетку або придбати йогуртницю та призвичаїтись робити йогурт в домашніх умовах.

Позначки, які натякають, що ваш йогурт – десерт

Якщо на етикетці зазначено, що йогурт містить нектар агави або ячмінний солод, буряковий цукор,  рисовий цукор, тростинний сік, карамель, кокосовий цукор, фініковий цукор, декстран, етиловий мальтол чи солодовий сироп, це означає, що такий продукт вже не може бути дієтичним, а його тривале споживання призведе до надмірного вживання цукру. 6

Натомість зазначені на етикетці корінь цикорію, еритритол, ченський плід, натуральний мед, стевія, ксиліт, сироп якону мають значно нижчий глікемічний індекс і не впливають на збільшення калорійності йогурту.

Для тих, хто хоче якось урізноманітнити смак йогурту, дієтологи рекомендують власноруч додавати подрібнені фрукти або корицю, а ще спробувати їсти його замороженим. 6

Читайте також: «Чим дієтологи допомагають схуднути»

Приготування йогурта в домашніх умовах

Якщо знайти справжній йогурт на полицях магазину неможливо, його легко приготувати вдома.7 Існує два способи приготування домашнього йогурту – в духовці або за допомогою йогуртниці.  Для цього знадобиться лише молоко та закваска. Інструкція для приготування йогурту в йогуртниці зазначає алгоритм його приготування.

В домашніх умовах цей процес містить декілька нескладних дій. Спочатку молоко в спеціальній посудині слід нагріти до 40 °С. Потім магазинну закваску розчинити в склянці молока, а після цього додати в місткість і лишити в теплому місці, обмотавши посудину ковдрою. Через 14 годин йогурт потрібно поставити в холодильник на 4 години, після того він готовий до вживання. Ще, кажуть, що перетворення молока на йогурт чудово відбувається за допомогою термосу.

Та попри всі гідності йогурту, слід пам’ятати, що цей продукт не містить всіх необхідних речовин для збалансованого харчування. Це лише один зі складових харчування.

Перш ніж розпочати процес схуднення, радимо звернутися за консультацією до сімейного лікаря або ендокринолога та пройти обстеження.

UA24CO00006