Все про вагу
Пошук
Close this search box.

ТОП-11 продуктів, що спалять ваші жири

Що б таке з’їсти, аби схуднути? Сьогодні ми готові дати відповідь на це болюче питання всім, хто мріє про стрункість.
продукты питания овощи лосось зелень

Насправді їх існує понад 50 – продуктів, яким приписують властивості чарівним чином спалювати жирові відкладення, причому – у різних частинах тіла. Серед них і екзотичні, і зовсім несподівані… Ми обрали для вас найбільш адекватні і доступні в наших широтах і розкажемо, як вони «працюють». Ну, хіба що додали парочку нетрадиційних для української національної кухні.

Кожному відомо, що ключ до зниження ваги – збалансований раціон і грамотно підібране фізичне навантаження, а зайві кілограми йдуть тоді, коли витрата калорій вища за їх надходження. Але не кожен знає, що вживаючи певні продукти, можна надати організму посильну допомогу в боротьбі з жировими відкладеннями. Раціон багатий білками і насиченими клітковиною овочами та фруктами сприяє прискоренню метаболізму. Організм буде вимагати більше енергії на переробку їжі і черпати її зі своїх раніше недоторканних запасів – розщеплювати власні ліпіди. Стимуляція обміну речовин – не єдиний механізм роботи жироспалюючих продуктів, деякі з них викликають швидке насичення з наступним тривалим станом ситості, деякі сприяють пригніченню вироблення ліпази або стимулюють вироблення інсуліну. Разом з правильним режимом тренувань продукти для спалювання жиру допоможуть досягти поставленої мети і позбутися зайвої ваги

Жирна риба1

Оселедець, сардина скумбрія, горбуша, сьомга, лосось, тунець та інші види жирної риби містять жирні кислоти омега-3, які сприяють зниженню рівня кортизолу (гормону стресу). Надлишок цього гормону в організмі призводить до уповільнення метаболізму і, як наслідок, накопичення жиру. Крім цього, будь-яка риба – білковий продукт, а переварювання білка – процес, що вимагає чималих ресурсів.

Більше про користь протеїнів у раціоні – у статті «Білкова дієта»

Яйця

Вчені вважають, що вживання на сніданок страв на основі яєць дозволяє зменшити кількість калорій у денному раціоні. Після такого сніданку почуття голоду настає не скоро. Яйця – джерело білка, який пришвидшує метаболізм приблизно на 20-35% протягом кількох годин після їжі.1 Але слід пам’ятати, що в яєчному жовтку близько 10 г жиру, тобто такі корисні сніданки варто влаштовувати собі не більше 3-4 разів на тиждень.

Молочні продукти

Молочна сироватка містить високоякісний молочний протеїн, що прискорює метаболізм жирів. Вона сприяє використанню підшкірного жиру для компенсації енерговитрат організму, а в поєднанні з вправами – допомагає зберегти м’язи під час процесу схуднення.

До того ж сироватковий протеїн ефективно пригнічує апетит, що було підтверджено експериментально. В одному дослідженні 22 чоловіки вживали різні протеїнові напої.1 Голод виявився значно меншим у тих учасників, які пили напої на основі сироваткового протеїну.

Не менш корисним є і грецький йогурт, він містить кон’юговану лінолеву кислоту1 (мова йде виключно про продукт з високим відсотком жирності, при знежирюванні кислота зникає), що сприяє спалюванню жиру у людей з надмірною вагою і ожирінням. За рахунок високого вмісту молочного білка грецький йогурт викликає почуття ситості.

Оливкова олія

Оливкова олія – один з найкорисніших жирів у світі! Вона знижує ризик серцевих захворювань, викликає відчуття ситості і прискорює обмін речовин. Оливкова олія – джерело тригліцеридів (речовин, що накопичуються в клітинах жирової тканини), які швидко розщеплюються і поглинаються печінкою.2 Одне з дослідженнь показало, що тригліцериди допомагають виробляти більше гормонів, що регулюють апетит.

Горіхи

Твердження, що горіхи не потрібно включати в дієту через їх високу калорійність – не є вірним. У горіхах мало вуглеводів, але багато корисного білка, клітковини і жирів. І це не ті жири, яких варто боятись. Горіхи містять здебільшого мононенасичені і поліненасичені жири.  Якщо вживати їх замість насичених жирів, можна знизити рівень холестерину.3

До того ж організм не засвоює весь жир, який міститься в горіхах. Жир зберігається в клітинних стінках горіхів, які не піддаються руйнуванню під час травлення, і не встигає пройти етапи розщеплення і всмоктування, тому більша його частина виводиться кишківником.3

Завдяки білкам і клітковині, стан ситості після поглинання жменьки горіхів буде триматися досить довго. Тобто горіх насичує і при цьому не залишає по собі баласту з зайвих калорій.

Бобові

Сочевиця, чорна квасоля, нут, боби і соя – джерела необхідного будь-якій людині рослинного протеїну. Засвоєння рослинного протеїну (втім, як і тваринного) вимагає від організму значних енерговитрат, а енергію він черпає з власних жирових запасів. Отже, вживання бобових побічно допомагає спалювати жир. Крім зазначеного вище, бобові містять багато клітковини, яка сприяє відчуттю насичення.4

Багата бобовими дієта може знизити концентрацію лептину – гормону, який регулює споживання і запаси енергії в організмі. У більшості людей з надмірною вагою спостерігається резистентність до лептина, тому його рівень в них переважно надзвичайно високий.4

Спеції

специи

Спеції, якими ми користуємося для додавання їжі пікантності, так само можуть сприяти процесу спалювання жирів. Наприклад, гострий перець5 за рахунок капсаїцину (речовині, що додає йому гостроти) допомагає знизити апетит і може збільшити кількість спалюваних калорій приблизно на 50/день. Імбир завдяки високому вмісту ефірних олій підсилює метаболізм і сприяє швидкому проходженню їжі через кишківник.Кориця знижує рівень цукру в крові, тим самим сповільнюючи акумуляцію жирів. 7

Пекучі спеції прискорюють метаболізм, спалюють калорії і топлять жир.

Кіноа

Кіноа – джерело клітковини, вітамінів і мінералів. Але це ще не все: від інших злаків кіноа відрізняє наявність повноцінного білка, що має у складі всі незамінні амінокислоти і не містить глютену.8

Дослідження на людях показало, що використання кіноа замість звичайного безглютенового хліба і макаронних виробів значно знижує рівень цукру в крові, інсуліну і тригліцеридів.8

Грейпфрут

Завдяки високому вмісту флавоноїду нарінгина, який знаходиться в його внутрішніх перетинках, грейпфрут має потужний жовчогінний ефект і сприяє розщепленню жирів, що надходять в організм з їжею.

Завдяки своїм хімічним властивостям він зменшує рівень інсуліну9, що в кінцевому підсумку сприяє зниженню ваги. Дослідники з клініки Скріппса виявили, що ті, хто з’їдав половину грейпфрута протягом 12 тижнів, схудли в середньому на 1,5 кг. 9

Кава

кофе

Згідно з дослідженнями, кофеїн збільшує швидкість метаболізму на 3-13%.1

Було доведено експериментально, що вживання кофеїну за годину до тренування допомагає спалювати жиру майже удвічі більше, ніж без кави. Крім того, кава надає бадьорості, що сприяє більш ефективному тренуванню.

Щоб уникнути небажаних реакцій, таких як безсоння, підвищена нервозність, тремор або тахікардія, але отримати всі бонуси, які дає вживання кави, слід обмежитися дозою від 100 до 400 мг кофеїну в день (в залежності від стану здоров’я). Ця кількість міститься в 1-4 чашках напою.

Кофеїн, що міститься у каві та зеленому чаї, сприяє прискоренню обміну речовин в організмі.

Зелений чай

Дослідження показують, що зелений чай прискорює обмін речовин і може допомогти в зниженні ваги. Листя зеленого чаю містить кофеїн і катехін. Обидві сполуки сприяють прискоренню обміну речовин в організмі. Катехін є антиоксидантом, а завдяки своїм іншим властивостям може допомогти розщепити зайвий жир. 2-3 чашок зеленого чаю протягом дня має бути цілком достатньо для стимуляції втрати ваги. Чарівний напій з легкістю справляється не тільки з підшкірним, але і з вісцеральним жиром (який накопичується навколо внутрішніх органів і становить небезпеку для здоров’я).

«Жироспалююче» меню11

Ми радимо перед тим, як починати дотримуватися будь-якої дієти або вводити зміни в харчуванні звернутися до лікаря за обстеженням та консультацією.

Сніданок: яєчня з двох яєць, 0,5 склянки чорної квасолі, 1 коржик з цільнозернового борошна.

Ранковий перекус: 1 яблуко, 2 столові ложки горіхів.

Обід: 85 г курки на грилі, 0,5 склянки вареної кіноа, 1 склянка помідорів чері і нарізаного огірка, 2 столові ложки сиру фета, 1 столова ложка вінегрету.

Вечеря: 120 г лосося, 1 стакан приготованої на пару моркви, 1 стакан приготованої на пару брокколі, 2 столові ложки соусу теріякі, 1 чайна ложка насіння кунжуту.

Чай і кава протягом дня довільно. На день треба випивати не менш за 1,5 літри чистої води, щоб виводити з організму токсини, продукти розпаду і розщеплені жири.

UA24CO00040