Все про вагу
Пошук
Close this search box.

Гречана дієта. Кілограми йдуть, але не прощаються

На запит «схуднути швидко, дешево і суворо» розумні пошукові системи неодмінно запропонують «сісти на гречку». Чому гречана дієта така популярна серед борців за стрункість, і чи дійсно вона настільки дієва – давайте розбиратися.
гречка

Здорове та правильне харчування є запорукою сталої ваги протягом тривалого часу.  Втім, ідеальні люди існують лише у віртуальному світі Instagram, а в житті трапляються ситуації, коли потрібно швидко та безпечно позбутися декількох зайвих кілограмів.

Одним із дієвих способів досягнення мети експертами в мережі та друкованих ЗМІ рекомендується гречана дієта. За відгуками, протягом тижня за допомогою харчування однією лише гречкою можна схуднути на три кілограми, а в деяких випадках трапляються і більш вражаючі результати.

Ми радимо проконсультуватися з лікарем перш ніж почати дотримуватися гречаниї чи іншої дієти!

Соло для гречки

В дуеті, тріо чи квартеті з будь-якими іншими продуктами гречана крупа займає лідерські позиції в рейтингу корисних страв.1 Зокрема, завдяки наявності гречки в раціоні покращується травлення, прискорюється обмін речовин, виводиться зайва вода, очищується кров, помітно знижується залежність від солодкого та ризик утворення каменів. Експерти зазначають, що страви з гречаної крупи також являються запорукою незначного зниження ваги.2 Люди, які вживають гречку в тому чи іншому вигляді, зазвичай, мають гарні нігті та красиве волосся.

Та коли гречка лишається у раціоні як соло-страва на сніданок, обід та вечерю, варто дізнатися і про її негативний вплив на організм.3 Зокрема, серед побічних дій гречаної монодієти (як і будь-якої іншої, до речі) зазначаються погіршення настрою, апатія, виникнення депресивних думок.

Негативним наслідком також є так званий ефект бумерангу, коли організм запускає одразу після закінчення специфічного харчування відновлювальний механізм, аби повернути втрачене. Це означає, що результат від гречаної дієти буде швидким3, помітним, але нетривалим4.

Гречана монодієта не рекомендується людям, які мають низький рівень гемоглобіну та схильні до анемії, а також страждають на проблеми з травленням. Також не варто переходити на суто гречаний раціон жінкам, які годують дітей грудьми.

Як дійсно позбутися ожиріння раз і назавжди – у матеріалі Лікування ожиріння

Гречаний тиждень

Існує три основні варіанти гречаної дієти для тих, хто наважився йти до мети радикальним шляхом. Класична монодієта триває сім днів – в цей час рекомендується вживати лише запарену гречку та воду у достатній кількості. Солити гречку чи намагатися поліпшити її смак за допомогою інших спецій не можна.

Менш радикальна дієта дозволяє урізноманітнити раціон сухофруктами, зеленими овочами і кефіром. Такого режиму харчування заради схуднення не варто дотримуватися більше ніж 14 днів.

Оптимальним варіантом вважається гречана монодієта у якості розвантажувального дня, який рекомендовано практикувати раз чи двічі на тиждень як компромісне рішення між здоровим раціоном та намірами швидко позбутися незначної зайвої ваги.

Повернення до гречаної монодієти рекомендується не раніше, ніж через місяць після закінчення попереднього терміну та після консультації з лікарем. Завершуючи монодієту, потрібно поступово додавати в раціон нові продукти.

UA24CO00047