Provagu-org
Все про вагу
Пошук
Close this search box.

Бенефіс молодого кабачка

Завдяки вкрай низькій енергетичній цінності (не більше 24 ккал на 100 г) дієтологи рекомендують вживати кабачки під час схуднення. Втім, низька калорійність – не єдине, що привертає увагу до цього цупкенького плоду, який у кулінарії називають овочем1, хоча, насправді, кабачок – це фрукт
Увага!
Перш ніж вносити будь які зміни в раціон харчування, розпочинати схуднення, необхідно звернутися за консультацією до свого лікаря та пройти обстеження.

Кабачок – один із небагатьох плодів, які рекомендовані педіатрами для знайомства дітей першого року життя з «дорослими» харчовими продуктами.2 Своєю пріоритетністю кабачки завдячують високому вмісту поживних речовин та вітамінів. Попри те, що молоді плоди на 90% складаються з води, вони багаті на вітаміни групи В, А і С, а також фосфор, магній, калій, залізо, натрій і кальцій. Крім того, завдяки високому вмісту клітковини, кабачки добре засвоюються і не викликають проблем з травленням.

Не дивно, що ці плоди користуються шаленою популярністю серед людей, які слідкують за здоров’ям та дбають про фігуру. Кабачки в будь-якому вигляді приємно потішать найвибагливіші смакові рецептори. Їх можна готувати на грилі, запікати, тушкувати і просто їсти сирими. Гурмани вживають у їжу навіть квіти плодів. 3

Найсмачнішими вважаються плоди, зібрані до повного дозрівання – зрілий чи перезрілий кабачок має тверду шкірку, велике насіння та вже не таку соковиту м’якоть. Зазвичай, такі плоди у посіченому вигляді прямують на корм худобі.

Читайте також: Топ-11 продуктів, що спалять ваші жири

Корисні властивості кабачка

Аби люди, стурбовані процесом схуднення, знали, наскільки корисний для них кабачок, вони б усі свої городи засадили виключно цією культурою

Для здорових людей обмежень для вживання кабачків не існує, а от випадків, коли вони можуть значно покращити стан здоров’я, безліч. Наприклад, кабачки обов’язково вводять до раціону людей, в яких діагностували атеросклероз, набряки, запори, підвищений рівень холестерину у крові, цукровий діабет або ожиріння. Також кабачки корисні для людей, які страждають захворюваннями судин, серця, печінки, мають проблеми із зором. 4

Лікарі радять вживати багаті на фолієву кислоту кабачки вагітним жінкам5 – 100 грамів плоду містить 6% добової норми цієї групи вітамінів.

Насіння кабачків вважається ефективним засобом при виведенні глистів.

Лікарі рекомендують уникати кабачків хворим, що страждають на виразку дванадцятипалої кишки чи гастрит. А при порушенні виведення калію з організму кабачки слід вживати дуже обережно.

Як готувати кабачки

Кабачкова ікра – улюблена овочева страва (і не тільки для тих, хто стежить за вагою)

Найпоширенішими та перевіреними способами кулінарної обробки кабачків є тушкування, приготування на пару, запікання. З кабачків роблять рагу, супи, млинці, котлети, закусочну ікру. Справжній кулінарний клондайк для тих, хто бажає позбутися зайвих кілограмів, проте любить смачненько поїсти! Однак, слідкуйте за способом приготування кабачків: запечені без масла, або подрібнені сирі плоди з додаванням лимону, натурального оцту та спецій куди корисніше (і не менш смачніше!), ніж смажені на олії кабачки, щедро здобрені майонезом.

Кабачки також заготовляють на зиму. Для цього слід обирати молоді плоди невеликого розміру. Їх слід ретельно помити, висушити, нарізати шматочками та на три хвилині опустити в окріп, а після занурити у крижану воду. Після цього кабачки можна покласти до морозилки.

Ідеальна пара для кабачка

Кабачки обожнюють прихильники кето-дієти, а також любителі експрес-монодієт

Доволі нейтральний за смаком кабачок створює смакову гармонію с багатьма травами та спеціями. До страв із кабачка додають часник, базилік, орегано, петрушку, перець, сіль, чебрець, корицю, імбир. Цікавий смак та аромат можна отримати, додавши до сирих тертих кабачків лимон та ваніль. Класичним поєднанням вважають тріо з кабачка, базиліку та пармезану. В ресторанах професійні кухарі можуть навіть запропонувати кабачок з шоколадом. А ще кажуть, що у поєднанні із лимоном чи апельсином з нього можна створити оригінальний джем.

Кабачки, як і їхні рідні брати цукіні, дозволяється їсти людям, які дотримуються правил низьковуглеводної кето-дієти6 або обрали для швидкого схуднення монохарчування.

Читайте також: Кето-дієта

Три факти про кабачок, які можуть вас здивувати

Справжні гурмани вживають у їжу навіть квіти кабачків: їх можна нафарширувати та протушкувати – і смачно, і корисно
  1. Батьківщиною кабачків вважається Південна Америка. В 19 сторіччі кабачки з’явилися в Італії. 7
  2. Найбільший у світі кабачок був вирощений в 1990 році – його вага сягала майже 30 кг. 8
  3. Виявляється, вживання кабачків може стати профілактикою появи сивого волосся.9 Запобігати сивині плодам вдається завдяки вмісту антиоксидантних ферментів.

Читайте також: Як зберегти красу після дієти

Пам’ятайте: оптимальний, а головне – безпечний спосіб скинути зайву вагу (у тому числі дієта), що буде ефективним саме для Вас, може підібрати лише Ваш лікар.

UA21CO00099