Provagu-org
Все про вагу
Пошук
Close this search box.

Мотивація для схуднення

Вдала мотивація – головний двигун прогресу схуднення. Правильно поставлена мета є найкращим помічником на шляху до стрункості

Чому людство ще не винайшло чарівної палички… Один помах – і зайві кіло станули, як торішній сніг! Але ж ні, обливайся потом у тренажерному залі, прощайся з улюбленими смаколиками, слідкуй за фігурою, аби вона раптом не сп’ялася у тістечко…

Як побороти самого себе та вмовити своє ліниве «Я» дістатися кінцевого пункту шляху до схуднення?

Пориньмо у філософію процесу: виявляється, грамотна мотивація для схуднення є основним засобом успіху.

Зовні та зсередини

Гвен Лівінгстон, доктор філософії, психолог та автор книги «Ніколи більше не переїдати» («Never Binge Again) вважає, що важливим є скерування мотиваційного процесу. Він виділяє зовнішню й внутрішню складові мотивації та пояснює, яким чином вони працюють.

На думку вченого, зовнішня мотивація для схуднення – поради друзів та знайомих, насмішки жартівників, тиск суспільства, що вважає прикладом для наслідування невагомих примарних моделей на сторінках модних журналів, – є недостатньо вагомою.

Правильна мотивація

Бачу ціль – не бачу перешкод! Якщо ви дійсно бажаєте схуднути, мотивація є вашим найкращим помічником

Ви хочете вгодити людям, але не розумієте, наскільки схуднення є важливим саме для вас як для особистості. Тому часто-густо вмотивовані лише зовні люди можуть дуже швидко досягти результату, а потім кинути все під три чорти: люди перестали натякати вам на схожість із бегемотиком, від вас відчепилися, от і все, game over! Ви уникнули відчуття провини перед людьми та перестали бути об’єктом дурних жартів.

Набагато впливовішою є внутрішня мотивація для схуднення: процес зміни зсередини. Вміння знайти мотив, важливий для себе, а не для оточення, дарує не короткочасне зусилля, а зміну філософії життя. Відчуйте, як здорова їжа надає тілу легкості, спортивні вправи – енергії, зміна балахонів на модний одяг – задоволення бачити себе у дзеркалі. Спробуйте сподобатися в першу чергу собі, тоді ваше нове «Я» не схоче повертатися до колишнього життя, сповненого лежання на дивані та солодощів.1

«Вороги» мотивації для схуднення

Здавалося б, у чому проблема? Я хочу бути взірцем стрункості, хочу подобатися людям та собі – все зрозуміло, все працює! Але насправді навколо багато перепон, котрі запросто можуть занапастити найщиріші починання.

«Ліниве» оточення

Зовнішня мотивація для схуднення може й не є надто довготерміновою, проте зовнішня антимотивація у стані зламати вас ще до початку справи. Агов, друже, ти що, у моделі хочеш попасти? Нащо це тобі, гайда по піцу та морозиво! Скільки там того життя?!

Стережіться подібних ситуацій. Найлегший шлях – закрити очі та знов плисти за течією.

Повільний результат

Бажання отримати все й одразу – вірний шлях перегоріти у перший же тиждень. Ви аж сім днів голодували та звивалися як вугор у «тренажерці», а ваги показують мізерну втрату… До того ж, у дзеркалі нічого не змінилося, а одяг, як не дивно, ще не спадає з вас? Значить, така моя груба доля, нема чого витрачати марні зусилля…

Головне, зрозуміти, що схуднення – повільний процес, котрий може ускладнитися досягненням «плато» (стану, коли попри продовження дієти та тренувань вага стоїть на місці). Знання, що ситуація все одно зміниться на краще – сила, котра допоможе вам продовжувати роботу.

Травми

Бува, що завзяті тренування провокують появу невеликих травм. Розтягнення м’язів, криваві мозолі, натерта шкіра або синець від падіння з велосипеда – речі неприємні. Але ж не смертельні! Не дозвольте вашій мотивації здутися. Неприємності пройдуть, можливо вам просто потрібно переглянути графік, інтенсивність та наповненість занять.

Спокуса

Ви – жива людина, котра не в змозі за одну мить покинули, наприклад, любов до солодкого. Але в жодному разі не карайте себе за це й не опускайте руки, мовляв, нічого не можу з собою зробити, я ж все одно їстиму те кляте печиво!

Ласуйте печивом! Але хитруйте: знайдіть дієтичний рецепт та випікайте смачненьке вдома. Повірте, існує безліч способів зробити смачне ще й корисним.

Читайте також: ТОП-11 продуктів, що спалять ваші жири

Відсутність часу

У вас конче немає часу на тренування? Отже, все марно! Але подивіться на ситуацію з іншого боку: прогулянка пішки до магазину або роботи, сходи замість ліфта, паркування трохи далі від дому та офісу – непогана альтернатива. Так, це неповноцінні заняття, проте, початковий етап схуднення буде «радий» навіть таким змінам у фізичній активності. А згодом приємні результати втрати ваги допоможуть знайти час для подальших більш інтенсивних тренувань. 2 Головне – зробити такі кроки регулярними.

Читайте також: Йдемо від ожиріння: покрокова інструкція

Шляхи мотивації для схуднення

Отже, якщо ви дійсно бажаєте схуднути, мотивація є вашим найкращим помічником. Лишень тоді, коли ви дійсно будете прагнути результату, у вас з’явиться шанс дістатися бажаної мети.

Як це зробити?

Знайдіть SMART-цілі

Ставте перед собою конкретні цілі, наприклад, через місяць «влізти» у джинси на розмір менші, ніж зараз

Перша заповідь будь-якого спеціаліста із втрати ваги – розумні цілі. Жодна примара на кшталт – «Ось я стану зіркою!» не матиме такого впливу, як конкретні цілі, котрі, як то кажуть, можна потримати у руках та спробувати на смак.

  • Конкретність: вигадайте просту зрозумілу мету – тренування не менш ніж півгодини, чи оці джинси на вішачку, що на два розміри менші за нинішні. Це те, що ви реально можете виміряти за допомогою годинника або примірки.
  • Близькість: не мрійте одразу про тригодинне заняття у поті чола або підліткові штанці. Спочатку опануйте 30 хвилин та одежину на один-два розміри меншу. А надалі «надувайте» вашу мрію ще на півгодини та кілька розмірів!
  • Чіткі терміни: змусьте себе дотримуватися «строку здачі заліку». Не колись там, як вийде, а до наступного місяця чи тижня й ані днем пізніше.

Відшукайте друзів

Бути наодинці з собою у такому нелегкому двобої дуже важко, якщо ви не відвертий інтроверт. Більшість людей набагато краще почувають себе у колі «братів по нещастю». Знайдіть спільників у соціалках, придивіться до сусідів, колег та друзів – серед них неодмінно знайдуться люди зі схожими проблемами. А навіть прості вечірні балачки, не кажучи вже про спільні тренування – засіб позбутися нудьги та відчуття дискомфорту на людях.

Додайте цікавості

Оберіть свій вид фізичних навантажень, який дарує справжній кайф

Зовсім не обов’язково нудитися на велотренажері, якщо вам до вподоби, наприклад, танці. Зробіть заняття цікавими, оберіть вид активності, котрий вам до вподоби, вийдіть на свіже повітря, якщо стеля тренажерного залу на вас тисне. Тренування повинні приносити радість та задоволення.

Фіксуйте кожен крок

Дуже дієвим є ведення щоденника схуднення з переліком кожного кроку до успіху. Таким чином ви можете у будь-який момент побачити, скільки зусиль вже витрачено, поколисати у руках історію ваших перемог, порадіти колишнім успіхам та зарядитися бажанням досягнути нових вершин.3

Уникайте порівнянь

Суспільство нав’язує нам недосяжні стандарти: худесенька модель на знімку, що пройшов десяток фотошоп-обробок, поміняла десяток позицій перед тим, як фотограф знайшов одну, «найстрункішу». А в реальному житті ви навряд чи зможете виглядати, як результат праці багатьох спеців з візуальних ефектів.

То ж, не намагайтеся бути схожим на когось. Фотографуйте себе, з кожним знімком ви будете бачити, як стаєте привабливішими.

Приведіть до ладу життя

Хочете бути чесними та відповідальними на шляху до схуднення? Спробуйте використати ці принципи й у повсякденному житті. Віддайте борги, виконайте обіцянки рідним або колегам, поборіться з прокрастинацією. Змініть правила власного життя, і виконувати «стрункі» обіцянки самому собі стане набагато легше.4

Про психологічні причини, які провокують до переїдання та накопичення кілограмів, читайте у статті «Психосоматика зайвої ваги»

Нагороджуйте себе за успіхи

Втратили кіло? Відсвяткуйте цей успіх! Але не як колись, за допомогою торта. Зробіть собі приємний подарунок – завітайте до кінотеатру, салону краси, магазину з одягом чи взуттям, прийміть ванну з ароматною пінкою або домовтеся про прогулянку з друзями. Все, що завгодно, лишень не торт!5

Ніхто не казав, що втрачати зайву вагу буде легко. Саме тому результат є настільки цінним. Зважте важливість схуднення для себе, зрозумійте, скільки позитиву з’явиться у новому стрункому житті та не забувайте собі нагадувати про це кожного дня.

Радимо, перш ніж починати процес схуднення, звернутися до сімейного лікаря та пройти діагностику організму.

UA24CO00019