Все про вагу
Пошук
Close this search box.

Обгортання для схуднення

У пошуках диво-засобів для боротьби із зайвою вагою ми готові випробувати найрізноманітніші методи. Один з них – обгортання для схуднення. Наскільки ефективним є цей спосіб, які види обгортань існують, і чи можна зробити цю процедуру ефективною в домашніх умовах?
обертывание пищевой пленкой

Навіщо роблять обгортання

Процес набору зайвої ваги починається з утворення жирових відкладень на внутрішніх органах. Потім зайві кілограми у вигляді жиру з’являються в підшкірному шарі – на животі, стегнах, сідницях, грудях, спині тощо. При цьому кровопостачання таких ділянок знижується, структура підшкірних тканин змінюється та з’являється целюліт – так звана “апельсинова шкірка”.

Для боротьби з ожирінням та надмірною вагою дієтологи рекомендують кардинально змінити спосіб життя: переглянути раціон харчування та режим дня, збільшити фізичне навантаження. Якщо дотримуватися цих рекомендацій, можна поступово, місяць за місяцем, скидати зайву вагу по 1,5-2 кілограми, а результат буде утримуватись і прогресувати.

Обгортання для схуднення не позбавить від 10 кг, зате воно покращить стан шкіри, підтягне контури, допоможе позбутися целюліту.

Але є нюанс: в першу чергу, як правило, зникають жирові відкладення з верхньої частини тіла, а ось процес зменшення обсягу живота, стегон і сідниць вимагає часу та терпіння. Як бути, якщо хочеться худнути рівномірно, та ще й прибрати цей всюдисущий целюліт? Ось тут на допомогу приходить спеціальна процедура – місцевий вплив у вигляді компресу на проблемну ділянку, також відомий як обгортання для схуднення.

Важливо!

Обгортання дозволяють отримати справді дивовижні результати зі зниження ваги тільки в поєднанні з дієтою та заняттями спортом. Як самостійна процедура, цей метод має загальний тонізуючий ефект: покращує стан шкіри, стабілізує нервову систему, стимулює кровообіг, виводить зайву рідину та токсини.1

Для домашнього обгортання стануть у нагоді натуральні компоненти: мед, шоколад, червоний перець, глина, гірчиця, оцет, ефірні олії тощо.

Принцип дії

Обгортання працює так само, як звичайний компрес. На попередньо підготовлену проблемну ділянку тіла наноситься лікарський чи косметичний препарат, компоненти якого поступово вбираються в шкіру. Для створення ефекту сауни місце компресу покривають плівкою, а зверху накривають теплою тканиною.

Підвищена вологість і висока температура сприяють розкриттю пір шкірного покриву, збільшують його проникність. Активні компоненти препарату для обгортання швидше проникають у підшкірний шар і впливають на жирові тканини. Ефект процедури залежить від суміші, яку використовують для обгортання. Підбирати її потрібно, орієнтуючись на індивідуальні особливості організму (непереносимість певних складових, алергічні реакції). До складу сумішей, зазвичай, входять натуральні компоненти: мед, шоколад, червоний перець, глина, морські водорості, гірчиця, оцет, ефірні олії.2

Під час процедури обгортання відбувається наступне:

  • стабілізація нервової системи. Обгортання надає релаксуючу дію на центральну нервову систему: процедура займає 1-1,5 години, протягом яких рекомендується лежати в зручному положенні під спокійну музику.3
  • стимуляція кровопостачання на проблемній ділянці. Живильні речовини та мікроелементи суміші надходять у кров. Підвищений приплив крові в області жирового прошарку активізує процес розщеплення жиру. Продукти розпаду виводяться разом з потом.
  • видалення зайвої вологи. Парниковий ефект запускає механізм посиленого охолодження проблемної ділянки. Щоб отримати потрібну кількість енергії, організм використовує жирові запаси. При цьому утворюється велика кількість поту, який складається з тканинної рідини. Після процедури можна спостерігати значне зменшення обсягу проблемної ділянки, однак потрібно пам’ятати, що це тимчасовий ефект.
  • очищення від токсинів. Разом з потом з організму йдуть токсичні речовини, які проникають ззовні або утворюються в результаті роботи внутрішніх органів.

Види обгортань для схуднення

Є два основних типи обгортань – холодні та гарячі.

Холодне обгортання

Холодне обгортання – процедура, спрямована на зменшення набряклостей, виведення зайвої вологи, поліпшення обміну речовин, покращення стану шкіри.  Для неї використовують суміш без попереднього нагрівання (кімнатної температури – 22-25 °C). У деяких випадках до складу суміші може входити ментолова олія, яка посилює охолоджувальний ефект.

Холодна суміш запускає механізм прискореного лімфодренажу, внаслідок чого знижується набряклість проблемної ділянки. Аби відновити теплообмін, організм спрямовує всі ресурси на зігрівання охолодженої області, розщеплюючи жирові клітини та отримуючи з них енергію. Результат холодного обгортання – виражений ліфтинг-ефект (вирівнювання шкірного покриву, підвищення його тонусу, зменшення обсягів ділянки шляхом видалення надлишків вологи).

Гаряче обгортання

Гаряче обгортання виконують сумішами, попередньо нагрівши їх до температури +37-40 °C. Після нанесення ділянку обмотують плівкою та накривають термотканиною, яка підтримує температуру суміші.

Висока температура та вологість розганяють кров, пори відкриваються, і разом з потом з організму виводяться надлишки вологи та токсини. Результат гарячого обгортання – виведення зайвої рідини, очищення від токсинів, поліпшення стану шкіри, підвищення імунітету.4

Обгортання можна робити наступними способами.

  • За допомогою харчової плівки. Цей варіант підходить для проведення кавових, глиняних, медових, шоколадних обгортань у домашніх умовах. Плівкою обмотують зону обробки у 2-3 шари, при цьому потрібно стежити за тим, щоби вона не прилягала до тіла занадто щільно, перетискаючи його.
  • За допомогою еластичних бинтів. Спеціальні бавовняні бинти вимочують у суміші та обгортають ними проблемну ділянку знизу вгору – у напрямку струму лімфи. У якості суміші в салонах також використовують професійну косметику, яка не потребує змивання в душі: її залишки можна акуратно витерти рушником.
  • За допомогою простирадла. Повне обгортання простирадлом, змоченим у лікарському препараті, також називають “іспанський плащ”. Цей спосіб допомагає поліпшити стан шкіри та досить швидко відкоригувати фігуру.5

Обгортання найкраще «працюють» у парі з масажем для схуднення.

обертывание пищевой пленкой помощь

Якщо самостійно «обгорнутися» не виходить, кличте на допомогу вірну подругу – разом худнути веселіше!

Протипоказання до обгортань для схуднення

Протипоказаннями до проведення процедури обгортання є:

  • захворювання венозної системи (тромбофлебіт, варикоз);
  • дерматологічні захворювання;
  • хвороби серцево-судинної системи;
  • онкологічні захворювання;
  • хвороби сечостатевої системи;
  • алергічна реакція на компоненти суміші;
  • вагітність;
  • місячні.

Обгортання для схуднення в домашніх умовах

Обгортання проблемних ділянок можна виконати вдома. Для цього потрібно підготувати все необхідне: харчову плівку, ковдру або термотканину, сухий чистий одяг, суміш для обгортання. Щоб не зіткнутися з несподіванками у вигляді опіку або алергічної реакції, слід заздалегідь приготувати невелику кількість суміші та протестувати її на непошкодженій ділянці шкіри.

обертывание пищевой пленкой дома

Процедура обгортання складається з 3 етапів.

Підготовка.

Обгортання виконується не раніше ніж через 2 години після прийому їжі. Перед процедурою потрібно прийняти гарячий душ і акуратно розтерти тіло масажною мочалкою. За бажанням можна використати антицелюлітний скраб.

Нанесення суміші.

Препарат необхідно рівномірно розподілити по всій поверхні зони обробки, після чого відразу обмотати ділянку харчовою плівкою.  Не рекомендується наносити суміш на зону бікіні, під колінами, в області ліктьового згину та пахв. При гарячому обгортанні можна додатково закутати місце компресу термотканиною або ковдрою. Тривалість процедури становить від 20 до 60 хвилин.

Догляд за шкірою.

Після закінчення процедури суміш потрібно змити теплою водою. Шкіру в зоні обробки змащують живильним кремом.6

Тривалість комплексу процедур становить 10-15 сеансів. У тиждень можна виконувати 2-3 обгортання: занадто часті процедури можуть спровокувати сухість шкіри та погіршити роботу серцево-судинної системи.

UA24CO00043