Provagu-org
Все про вагу
Пошук
Close this search box.

Експрес-дієти з результатом

Так, це шкідливо! Так, це ненадовго! Але що робити, якщо потрібно схуднути швидко? Ми підібрали три ефективні й найменш шкідливі експрес-дієти, які можна використати лише як виняток з правил здорового схуднення

Перш ніж застосовувати будь-яку дієту, ми радимо проконсультуватися з лікарем!

Знайома картина: через два тижні літо, а виявилося, що весь літній одяг, куплений взимку під час розпродажу, став раптом затісний?.. Здавалося б, не критично, можна носити, але оті декілька непрошених сантиметрів на стегнах і талії псують всю картину. Можна у розпачі сховати обновки якомога далі (зізнайтеся, у вас теж у шафі є поличка «вдягну, коли схудну»?) й купити нові речі вже на розмір більше та дорожче. (Цікаво, а наступного літа знову доведеться купувати гардероб не на розмір більший?). А можна спробувати позбутися «зимових надбань» за тиждень чи два за допомогою найменш радикальних методів. При цьому слід пам’ятати, що занадто швидке схуднення (від 7-10 кілограмів за місяць) не має пролонгованого в часі ефекту і шкідливе для здоров’я. Дієтолог і представник «Академії харчування та дієтології» (США) Джесіка Крендалл Снайдер зазначає, що безпечним та стійким є результат у мінус 250-900 г на тиждень.1

Швидко схуднути: місія здійсненна, але…

3 експрес-дієти з результатом «на вчора»

Військова або триденна дієта

За допомогою цієї експрес-дієти можна схуднути на 4-5 кг за тиждень. Принцип полягає в дотриманні триденного алгоритму низькокалорійного харчування (1100-1400 ккал) – сніданок, обід та вечеря – без перекусів. Цю схему можна повторювати декілька циклів підряд до досягнення бажаного результату. Дотримуючись військової дієти, важливо розподілити добову калорійність між улюбленим набором продуктів таким чином, щоб раціон був максимально збалансований. Як правило, за основу беруться яйця, домашній сир, яловичина чи нежирна телятина2, риба, овочі, фрукти та напої без цукру. Після закінчення триденного циклу наступні чотири дні можна харчуватися будь-якими продуктами, загальна калорійність яких не повинна перевищувати 1500 ккал. І не забувайте про спорт: ну де ви бачили бравих військових, що курсують лише поміж комп’ютером та улюбленим диваном?!

Перевагою цієї системи схуднення є повна свобода вибору продуктів, включаючи солодощі3, а схуднення відбувається шляхом обмеження загальної енергетичної цінності раціону.

Білкова дієта

Суть білкової дієти в тому, аби замінити вуглеводи та жири білковими продуктами, зокрема м’ясом, рибою, яйцями, молочними та бобовими продуктами, які чергуються між собою протягом тижня.

Наприклад, сніданок 1-го дня дієти складається з двох варених яєць та кави без цукру4, а наступного дня можна поснідати домашнім сиром з чашкою несолодкого чаю, а на третій день до сиру додати терте яблуко і заварити каву.

На обід необхідно приготувати 200 грамів нежирного білого м’яса чи риби, урізноманітнивши страву салатом з сирої моркви чи відвареної спаржі або ж тушкованих кабачків.

Вечеря має бути скромною: згодиться нежирний йогурт чи кефір, або, як варіант, шматочок сиру та стакан томатного соку.

Наступні 4 дні можна міксувати зазначені страви. Через тиждень білкової дієти можна схуднути на 2 чи 3 кілограми в залежності від калорійності раціону та щоденної рухової активності. Дотримуватися такого раціону довго не слід – харчування повинно складатися з достатньої кількості тимчасово усунутих продуктів із вмістом вуглеводів та «корисних» жирів.

Кефірно-гречана дієта

Гречка + кефір – перевірений спосіб «почистити» організм та позбутися зайвих 3-5 кг

Раціон, що складається лише з двох основних продуктів – гречки та кефіру5, дозволяє за тиждень схуднути на 2-5 кілограмів. Протягом дня запарену звечора гречку можна їсти у необмеженій кількості, чергуючи з кефіром (1 л на добу).

Аби одноманітність раціону не стала причиною зриву, допускається вживання зелених овочів та фруктів, наприклад, яблук (але тільки у першій половині дня!).

Враховуйте

Пам’ятайте: експрес-дієти «крадуть» енергію та красу, адже не забезпечують організм необхідними поживними речовинами та вітамінами

Невід’ємною частиною вище згаданих «швидких» дієт є дотримання водного балансу – 1,5-2 л чистої води на день.

Наважившись позбутися зайвих кілограмів в такий спосіб, варто взяти до уваги, що ця система харчування може негативно вплинути на загальний стан здоров’я у разі її тривалого застосування.

UA24CO00034