Психологічний настрій – важлива складова процесу втрати ваги. Саме тому їжа для схуднення, хоч і мусить складатися з рекомендованих дієтологом харчів, проте має бути для вас смачною. Страви, що «не лізуть», гарантовано зіпсують вам задоволення від бажаного сніданку чи вечері, а з ним і процес гармонійного засвоєння їжі.
Отже, найефективніше харчування для схуднення – меню, яке вам відверто подобається. Худнути треба із задоволенням – лише такий підхід до справи є максимально дієвим.
Дієта для схуднення: меню «з характером»
Кожна людина є індивідуальною, це стосується й харчових уподобань. То ж, смачне, поживне та «струнке» меню для кожного з нас виглядатиме по-різному.
Що треба врахувати, складаючи план харчування для схуднення?
Є кілька нюансів, котрі потрібно взяти до уваги.
- Продукти: програма харчування для схуднення має включати лише приємні для вас позиції. Немає сенсу душитися ненависною капустою, що викликає лиш нудоту. Зазвичай фахові дієти дають великий вибір рекомендованих продуктів, серед яких ви напевно зможете відшукати улюблені.
- Термін: відповідно до встановленої задачі ви обираєте швидкісне експрес-схуднення або повільну схему втрати ваги.
До речі, фахівці твердять, що лише неквапливе поступове схуднення є безпечним для здоров’я. Варіант «експрес» через суворе обмеження у їжі може завдати шкоди – створити критичний дефіцит необхідних для організму речовин. Плюс він хоч і дійсно має здатність швидко забирати кілограми, проте так само швидко й повертає їх на місце після закінчення програми. 1
- Схема харчування: ви обираєте дробове харчування (меню не розділяють на конкретні прийоми їжі, існує певний щоденний набір та об’єм харчів, котрі ви можете вживати за бажанням протягом дня) або чітка схема «сніданок-обід-вечеря» (між основними прийомами їжі дозволені лише мізерні перекуси).
Дробове харчування для схуднення дає повільний, проте стійкий ефект та дозволяє шкірі вчасно адаптуватися до нових об’ємів, уникаючи розтяжок та провисань.
Дробове харчування для схуднення нині є дуже популярним – воно дає повільний, проте стійкий ефект та дозволяє шкірі вчасно адаптуватися до нових об’ємів, уникаючи розтяжок та провисань. Головні плюси такого методу у тому, що часте вживання їжі рятує від нападів голоду та зменшує стрес від вимушеного тривалого голодування в сумному очікуванні обіду чи вечері. 2
Дробове харчування: комфортне схуднення «малими порціями»
- Стан здоров’я: буває й так, що певні хронічні стани не дозволяють вживати конкретні продукти або навантажувати організм наджорсткими обмеженнями. Готове меню для схуднення обов’язково слід обговорити з терапевтом та дієтологом.
Правильне харчування – що за звір?
Дуже часто ми чуємо фразу «правильне харчування» (або скорочено ПХ). Що потрібно розуміти, складаючи меню правильного харчування для схуднення?
Правильне або здорове харчування – це харчування, що забезпечує гармонійний ріст, розвиток та життєдіяльність людини. Тобто, меню ПХ для схуднення, крім ефективності у плані втрати зайвої ваги, мусить бути ще й повноцінним з точки зору природних потреб організму. 3
Саме тому дійсно робочі та безпечні дієтичні схеми складають профільні фахівці, котрі володіють повним обсягом інформації як про правильність підбору харчів, так і про реальний стан людини, котра прагне стрункості. Обирати дієту самотужки можна лише за умови повної впевненості у власних знаннях.
Харчування для схуднення: що з’їсти, аби схуднути?
Правильне харчування для схуднення: меню
Складаючи дієтичну схему, потрібно врахувати потреби організму – як щоденні, так і довготермінові. Тому, зазвичай, спеціаліст окреслює план харчування на певний період (наприклад, тиждень) та оголошує перелік харчів та страв, які мусять бути присутніми у вас на столі.
Меню на тиждень для схуднення має бути повноцінним: жорсткі обмеження без різноманітності продуктів – хибний шлях!
ПХ: раціон на тиждень
Тиждень здорового харчування має бути відповідно наповненим. Якщо ви обрали ПХ, харчування на тиждень повинно містити:
- пісні білки (наприклад, курка, сочевиця або їх «дует» – обирайте за смаком);
- корисні жири (мононенасичені жири – авокадо та мигдаль, кокосова та оливкова олія);
- антиоксиданти (підтримати імунну систему можна, скуштувавши чорниці, артишоки та, навіть, трішки темного шоколаду);
- природні пробіотики (йогурт або наш старий друг – чайний гриб містять у собі живі бактерії, корисні для здоров’я шлунково-кишкового тракту);
- хороші вуглеводи (хліб з цільного зерна, фрукти, овочі – незмінно корисне джерело здобуття енергії);
- овочі «на воді» (підтримати водний баланс організму під час дієти допоможуть овочі з великим вмістом води – огірки, салат ромен);
- темна листова зелень (капуста, броколі, листя черемші, шпинат, рукола, селера – комплексне джерело необхідних вітамінів та мікроелементів). 4
Отже, меню ПХ на тиждень мусить бути комбінацією багатьох корисних продуктів. Як ви будете складати власний харчовий «конструктор» – залежить від порад дієтолога та ваших уподобань.
Головна умова: меню на тиждень для схуднення (саме для природного схуднення, а не для голодного запаморочення) має бути повноцінним. Жорсткі обмеження без різноманітності – хибний шлях.
ТОП-11 продуктів, що спалять ваші жири
Правильне харчування: меню на тиждень для схуднення з рецептами
Якщо вам ліньки витрачати час та зусилля на планування страв, на допомогу приходять готові схеми. На нашому ресурсі ви знайдете чимало інформації стосовно вже сформованих меню з рецептами приготування смачних та корисних страв.
Якщо вам не до вподоби конкретна схема, можна змінювати недоречні позиції на більш приємні для вас дієтичні харчі та страви.
Правильне харчування для схуднення: меню на кожен день
Аби правильне харчування стало максимально дієвим у сенсі втрати ваги, потрібно дотримуватися кількох принципів:
- поживний сніданок: насичений повноцінний сніданок – заряд енергії на весь день, принаймні, до обіду у вас не з’явиться нестримне бажання спустошити холодильник або сусідній маркет;
- легкий обід: денна їжа вважається основним харчовим «ударом», тому зробіть його поживним, проте легким для засвоєння. У вас попереду ще половина дня, то ж хліб з цільного зерна, більше салатів, заміна майонезів на хумус чи гуакамоле з авокадо, а соняшникової олії на оливкову – у поміч!
- смачна вечеря: вечір – час для вас. Подаруйте собі страви, котрі надають вам найбільше задоволення. Є кілька секретів: ковбаса з курки, овочеві гамбургери та макарони з цільного зерна є цілком дієтичними та корисними смаколиками! 5
Тобто, дієва ефективна дієта – меню на кожен день з дотриманням всебічного балансу. Важливі не лише харчі, а й схема їх споживання протягом доби.
Дієта для схуднення
Супи для схуднення
Колись бабусі вчили нас, що суп мусить бути на столі хоча б раз на день. З часом дієтологи спростили цей постулат, проте користь рідких страв є очевидною.
- Суп – концентрована овочева «бомба». Навіть якщо ви не дуже приязні до великої кількості зелені, у супі вона на смак може бути просто неперевершеною.
- Суп є скарбницею мінералів, вітамінів та клітковини – що ж це, як не здорове харчування, котре допомагає схуднути?
- М’ясні та кісткові бульйони – відмінне джерело колагену. А ми ж пам’ятаємо, що шкіра під час швидкого схуднення мусить бути у тонусі, інакше її відвислі шматки зіпсують усе задоволення. 6
Отже, складаючи меню для схуднення на тиждень, обов’язково приділіть увагу супам. А будете ви вживати їх раз на день чи два-три рази на тиждень, вирішуйте самотужки, за бажанням.
Не нехтуйте першими стравами: овочеві супи є скарбницею мінералів, вітамінів та клітковини!
Не довіряйте яскравим лозунгам
І наприкінці майте на увазі: кожен організм та його чутливість до дієти є різними. Якщо ви бачите заголовок «Меню для схуднення на 10 кг за тиждень» будьте готові, що саме ваше тіло може не надати обіцяний у рекламі результат точнісінько так, як описано у «рецепті щастя».
Але це не означає, що шансів втратити десяток кілограмів геть немає. Збалансоване харчування, позитивний настрій та вміння чекати й не здаватися на половині шляху неодмінно нагородять вас за витривалість.