Все про вагу
Пошук
Close this search box.

Як правильно схуднути

Правильне схуднення – комплекс дій, що націлені на безпечну для здоров’я втрату ваги і стійкий результат. Це психологічна підготовка + мотивація, виважене харчування, спорт та ретельний догляд за шкірою, що повинна «худнути» в унісон з тілом, та за потреби рекомендована фахівцем фармакотерапія

Основна помилка багатьох початківців, що бажають легко та швидко втратити вагу – концентрація на одній процедурі. Хтось кидає їсти: буквально сидить на одній воді й чекає дива. Хтось кидається до спортзали та вбиває себе багатогодинними тренуваннями, виганяючи геть ненависні калорії. А в результаті втрачають крім ваги ще й свідомість – від голоду та перенавантаження.

Здорове схуднення – процес, що містить у собі комплекс процедур, котрі разом забезпечують повільне та нешкідливе позбавлення від зайвих кіло, не нагороджують обвислою шкірою та тримають вагу на місці навіть після закінчення марафону стрункості.

Психологія схуднення: любити, а не ненавидіти

Найголовніше у схудненні – домовитися із собою та позбутися ненависті: до себе, до спорту, до дієти

Найголовніше у процесі втрати ваги – домовитися із собою та позбутися ненависті: до себе, до спорту, до дієти. Все, що ви будете робити для схуднення, має бути зі знаком «+».

 • Геть думки про те, що у вас нічого не вийде. Замість «я ніколи не схудну» – «я обов’язково зможу!».
 • Ваш скептицизм та віра у себе – пігулки-плацебо. Будете невпевнені у собі – «пігулка» уповільнить процес. Повірите у власні сили – спрацює як каталізатор. Хоча думки й не є матеріальними, проте їх сила все одно керує вами та впливає на результат процесу схуднення.
 • Дієта – ваш друг, а не ворог. Не обирайте продукти лише за калорійністю. Ненависна вівсянка на воді стане запорукою поганого настрою на весь день. Знайдіть серед рекомендованих харчів ті, що вам до вподоби.
 • Допоможіть вашій мотивації – візуалізуйте мрію. Нехай це буде плаття на 4 розміри менше або золотий кубок за перемогу у забігу. Відчуйте смак успіху та впевнено крокуйте до нього! 1
 • І, врешті-решт, головне – в першу чергу ви худнете для того, аби бути здоровим. Головна цінність нашого життя – здоров’я, котре, як то кажуть, не купиш за гроші.

Зайва вага – ризик появи підвищеного тиску та проблем із серцем та судинами, небезпека інсульту та розвитку діабету 2-го типу, болі у спині, остеоартрозу й навіть раку. Схуднення позбавить вас від недуг і на додачу подарує чарівність стрункого підтягнутого тіла. Адже краса – теж неабиякий плюс! 2

Здорове харчування – здорова вага

Перехід до правильного харчування починається з відмови від шкідливих та «важких» з точки зору калорійності продуктів харчування

Здорова вага – один з ключових моментів міцного здоров’я. Набір продуктів та кількість спожитих харчів відіграють центральну роль у схудненні та підтримці здорової ваги.

Основа успішної дієти – гіпокалорійність. Тобто, потрібно зменшити обсяг калорій, котрі ви вживаєте. Зазвичай оптимально працює «дует» двох методів:

 • відмова від шкідливих та «важких» з точки зору калорійності продуктів та заміна їх на корисні та «легкі»;
 • зміна сприйняття їжі. Ви повинні побачити у сніданку, обіді та вечері – товаришів, що допомагають вам досягнути стрункості та здорового життя. Не думайте про їжу, як про спосіб вгамувати розтріпані нерви, перестаньте заїдати солодким невдачі, не нагороджуйте себе смаколиками за досягнення. Зробіть харчі вашими компаньйонами на шляху до здоров’я.

Загалом, найкраща дієта для схуднення – це схема харчування, що підходить вам повністю й допомагає не лише зменшити талію, але зробити процес харчування приємним. Таким, котрий ви побажаєте залишити з собою на все життя. Це багато корисних для здоров’я і водночас смачних варіантів, відмова від невеликої кількості продуктів та відсутність необхідності весь час купувати коштовні харчі та біодобавки.3

Пам’ятаймо! Мінімум калорій та користь – це добре, але ще краще, щоб конкретний корисний продукт ще й був вам до вподоби. Їсти потрібно із задоволенням.

Спорт для тіла та душі

Фізична активність є важливою для здоров’я та НАДважливою для втрати ваги.

 • Спортивні «подвиги» значно збільшують кількість спалених калорій. Разом з ефективною дієтою ви отримуєте бажаний дефіцит калорій, що й призводить до втрати ваги.
 • Ви не можете весь час перебувати на дієті, то ж, спорт – єдина реальна можливість втримати вагу на досягнутому рівні після закінчення дієтичного періоду.

І нагадаймо: спорт = втрата ваги = зниження ризику розвитку багатьох недуг, про які ми згадували вище.

Це плюси спортивних тренувань для тіла. А для душі, як виявляється, спорт теж є вельми корисним: фізична активність значно знижує рівень занепокоєння та стресу. 4

Отже, біжіть, стрибайте, пливіть від зайвих кіло, інфаркту та депресії!

«Шкірне» питання

Дуже часто герої, що худнуть «експресом» – вкрай швидко та «потужно» – стикаються з неприємною проблемою. Шкіра не встигає «худнути» разом із тілом, неестетично обвисає та створює прикрі розтяжки.

А все через те, що людина у гонитві за стрункістю забуває про відповідний догляд за шкірою, котрий зберігає її еластичність. Доглянута «гумова» шкіра без проблем стягується, не залишаючи слідів колишньої пишності, а знесилена суха «паперова» просто лишається висіти клаптиками апельсинової шкірки.

 • Якщо ви важите багатенько і у вас в планах схуднути як мінімум на півсотні кіло, будьте готові до того, що шкіра все одно навряд чи встигне за вами. Тривале ожиріння є причиною руйнування волокон колагену, котрий відповідає за пружність, та еластину, який є головним з питань еластичності. Тоді постає питання хірургічного видалення зайвої шкіри.
 • Якщо ж ви націлені на втрату кількох кілограмів, проблему цілком реально вирішити без кардинальних дій.
 • Регулярні силові тренування збільшують об’єм м’язів і тим самим й підтягують шкіру.
 • Білок, вітамін С та жирні кислоти омега-3 активізують процеси синтезу колагену та еластину.
 • Різні види масажу непогано справляються з поверхневими проблемами шкіри (активізують крово- та лімфообіг) плюс стимулюють процеси травлення та обміну речовин, що є важливим для здорового схуднення.
 • Підтримання водного балансу тіла підтримує й еластичність шкіри. Пийте воду – рятуйте шкіру!

Цікаво, що величезна маса кремів з еластином та колагеном, що пропонує нам сучасний ринок, діє лише тимчасово. Адже молекули цих речовин є надто великими, щоби проникати крізь шкіру. Отже, відновлювати їх запаси потрібно зсередини. Для цього використовують гідролізований колаген у порошку або включають у раціон значну кількість юшки на кістках.5

«Стрункі» засоби

Якщо звична терапія не дає бажаних результатів: дієта та спорт аж ніяк не хочуть ефективно співпрацювати з вашим тілом або з медичних причин вам не можна голодувати та перенапружуватися, на допомогу прийдуть спецліки.

Є кілька принципів дії подібних препаратів:

 • зменшення почуття голоду та пришвидшення настання відчуття ситості;
 • уповільнення процесу засвоєння їжі.

Найбільш ефективними вважають не пігулки, а ін’єкційні препарати, котрі швидко попадають у кров та мають змогу вчасно долучитися до регуляції природних процесів організму (наприклад, антагоністи ГПП-1, глюкагоноподібного пептиду-1, природного гормону, що стимулює синтез інсуліну та знижує відчуття голоду). 6, 7

Важливо! Усі препарати для схуднення є рецептурними. Їх призначає лікар (ендокринолог, терапевт або дієтолог) після всебічного обстеження та аналізу ситуації.

Висновок

Отже, якщо ви бажаєте схуднути, не втратити здоров’я та виглядати привабливо з усіх боків  – підходьте до питання комплексно. Лише «золота п’ятірка» метод, котрі використовуються одночасно, може гарантувати блискучий та, головне, безпечний «стрункий» результат.

Перш ніж починати процес схуднення, ми радимо звернутися до сімейного лікаря та пройти діагностику організму у разі потреби.

UA24CO00004