Provagu-org
Все про вагу
Пошук
Close this search box.

Чим допоможе схуднути банан

Банан – фрукт (якщо бути ботанічно точним – ягода), присутній на полицях кожного супермаркету і вже давно перестав бути для нас екзотикою. А ще, виявляється, він – справжня панацея для апологетів стрункості та здорового способу життя

Цікаві факти

  1. Банани очищають організм.1 Стиглий банан багатий на пектин – волокнистий полісахарид, який з’єднується з токсичними сполуками у кишечнику і виводить їх з організму. Цим корисні властивості пектину не вичерпуються: пектин “вміє” обмежувати кількість жиру, що поглинається організмом, і регулювати рівень цукру та шкідливого холестерину в крові.
  2. Банани сприяють засвоєнню кальцію.1 Ці фрукти-ягоди майже не містять кальцію, проте сприяють його всмоктуванню. Фруктоолігосахаріди, що входять до складу банана, в травному тракті підвищують здатність організму засвоювати кальцій.
  3. Банан – природний засіб для нормалізації стулу.1 Адже є здоровим джерелом клітковини, котра покращує перистальтику і допомагає нормальному випорожненню кишечника, якщо є схильність до закрепів. Банан, але незрілий, стане у пригоді і при зворотній проблемі – завдяки в’яжучим властивостям пребіотиків, які входять до його складу (вуглеводів, що не перетравлюються і стають “їжею” для корисних бактерій).
  4. Банан корисний для серця.1 Тому що містить багато калію і мало натрію, завдяки чому банан здатний знизити кров’яний тиск і захистити від серцевого нападу та інсульту. До того ж, у склад бананів входять антиоксидантні флавоноїди (такі як кахетін), які також значно знижують ризик серцевих захворювань.
  5. Банан допомагає подолати стрес.1 Звучить як фантастика, але це правда. До складу фрукта входять вітамін B9 (фолієва кислота), відомий тим, що підвищує настрій, і триптофан – «попередник серотоніну» – природного антидепресанту, що виробляється організмом. Останній здатний знизити тривожність і здолати безсоння, зняти втому та дратівливість.

Читайте також: Топ-11 продуктів, що спалять ваші жири

На складові

Давайте розглянемо харчову цінність банану.2

У 100 г цієї яскравої ягоди міститься:

  • калорії – 89;
  • вода – 75%;
  • білок – 1,1 г;
  • цукор – 12,2 г;
  • клітковина – 2,6 г;
  • жири – 0,3 г;
  • вуглеводи – 24 г.

Один банан середнього розміру здатен покрити певну частину добової норми корисних речовин3:

  • калій – 9%;
  • вітамін B6 – 33%;
  • вітамін C – 11%;
  • магній – 8%;
  • мідь – 10%;
  • марганець – 14%.

Вуглеводний склад бананів різко змінюється в процесі дозрівання.2 В незрілих фруктах вуглеводи містяться в основному у вигляді крохмалю (до 80% крохмалю в перерахунку на суху вагу), а в стиглих – крохмаль перетворюється на цукор (сахарозу, фруктозу і глюкозу, загальна кількість цукрів в них може досягати 16% від ваги).

Через товсту захисну шкірку до м’якоті фрукту рідко дістаються пестициди або інші забруднювачі. До того ж, банан так зручно взяти з собою на роботу чи в дорогу, щоб швидко втамувати апетит.

Читайте також: Дробове харчування: комфортне схуднення малими порціями

Обережно: банан!

Дієтологи радять вживати банани у першій половині дня і не більше одного на добу

Високий вміст резистентного крохмалю і клітковини в бананах пояснює їх низький глікемічний індекс (42-58)2. Пектин і резистентний крохмаль стримують підвищення рівня цукру в крові після їжі. Проте людям з діабетом 2-го типу слід вживати банани обережно: незважаючи на низький глікемічний індекс вони містять багато крохмалю і цукру.

Втім, і здоровим людям не слід налягати на банани. В бананах присутня амінокислота тирозин, яку організм перетворює в тирамін, а тирамін може викликати напади мігрені і головного болю іншого ґенезу.4

Надмірне споживання бананів може спричинити проблеми з нервовою системою, оскільки банани багаті на вітамін В6.4

Утриматися від вживання бананів слід людям з астмою4, адже банан може викликати  алергію.

Як вже згадувалося, до складу банану входить триптофан4, амінокислота, яка серед іншого сприяє здоровому сну. Приплив триптофану може привести до збільшення вироблення серотоніну, що теж може стати причиною сонливості, а магній розслаблює м’язи.

Банани краще не залишати на останній прийом їжі: якщо з’їсти його на вечерю, він може сприяти утворенню слизу і розладу шлунка.5

Сила в єднанні

Фітнес-тренери рекомендують молочно-банановий смузі після силового тренування для прискореного відновлення і кращого росту м’язів

Банани є прекрасним доповненням до йогурту, пластівців і смузі. Завдяки великій кількості цукру їх можна використовувати як підсолоджувач для смузі, фруктових салатів та випічки.

Страва з бананів та яєць (щось на зразок млинців) «в один присід» збагатить організм макроелементами, включаючи білок, клітковину, вуглеводи й жири.6

З аюрведичними тлумаченнями сперечаються фітнес-тренери, які рекомендують молочно-банановий смузі як закуску після силового тренування для прискореного відновлення і кращого росту м’язів.7 Єдиний нюанс – без фанатизму! Вживання декількох порцій бананів і молока щодня може привести до швидкого набору не м’язової, а жирової маси.7 Втім, знати міру потрібно з будь-яким продуктом, навіть найкориснішим.

UA24CO00011